Velkou diskuzi vyvolalo schvalování aktualizace Strategie ochrany krajinného rázu (SOKR), které se v úterý věnovali krajští zastupitelé v souvislosti se stavbou větrných elektráren na Vysočině.

celý článek

Na Jemnickou dráhu se po zimní přestávce vrací vlaky

Včera 14:04  |  Třebíčský deník

Po zimní pauze se na železniční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí opět vrací vlaky.

celý článek

Žirovnice se radovala z prvních bodů. Klíčový pro výhru byl výkon gólmana Koláře

Včera 12:48  |  Třebíčský deník

Po nepodařené přípravě výborný vstup do soutěže. V zimě se žirovnickým fotbalistům příliš nedařilo. Po prvním jarním duelu krajského přeboru je ale nálada v týmu výrazně lepší. Slavoj zdolal Ledeč nad Sázavou (1:0) a připsal si důležité tři body. Jedním z hlavních strůjců úspěchu Žirovnice byl gólman Vojtěch Kolář, který si ve druhém poločase připsal dva velmi důležité zákroky.

celý článek

Semifinále krajské ligy: Žihadla podruhé zdolala Světlou. Poznáme už finalisty?

Včera 07:58  |  Třebíčský deník

První mečbol pro Moravské Budějovice, druhý chotěbořský. Již ve středu můžeme znát letošní finalisty krajské hokejové ligy. Hráči Světlé doma a Pelhřimova na půdě protivníka budou usilovat o prodloužení sezóny.

celý článek

U třebíčské Polikliniky Vltavínská má vyrůst další budova s ordinacemi

Včera 05:50  |  Třebíčský deník

/VIDEO/ Více ordinací, více lékařů. To zřejmě čeká Polikliniku Vltavínská ulici v Třebíči. Jižně od jejího stomatologického pavilonu leží ladem pozemek, kde se zřejmě za nějaký čas začne stavět. „Nyní se objevil zájemce, který zde chce vybudovat zdravotnické zařízení, tedy ordinace pro lékaře,“ vysvětlil starosta Pavel Pacal.

celý článek

Fotbalisté Chotěboře jako jediní z vedoucího kvarteta na začátku jara zvítězili

Včera 04:55  |  Třebíčský deník

Zřejmě nejlepší možný výsledkový scénář, jaký si mohl fotbalový klub z Havlíčkobrodska přát, se zrodil ve víkendových zápasech 16. kola krajského přeboru Vysočiny.

celý článek

Dočkali se. Fotbalisté Žďáru a Havlíčkova Brodu vybojovali první jarní výhry

Včera 04:40  |  Třebíčský deník

V obou případech se dva stabilní účastníci divize D radovali ze zisku tří bodů v krajském derby proti mužstvu z Pelhřimovska.

celý článek

Češi otáčeli vývoj i na Letné. Výhru nad Arménií zařídil střídající Chorý

26. 3. 2024 22:02  |  Třebíčský deník

Druhý zápas fotbalové reprezentace pod vedením kouče Ivana Haška, druhý obrat. Češi v Praze na Letné proti Arménii brzy ztráceli, těsně před přestávkou ale srovnal hlavou Ladislav Krejčí a ve druhé půli vyšla trenérovi velmi dobře střídání. Debutant Matěj Jurásek svým centrem připravil pozici pro Tomáše Chorého, který dvanáct minut před koncem základní hrací doby stanovil konečné skóre na 2:1.