Zpravodajství
Historik Rudolf Fišer představí novou knihu o paměti města
Třebíč - Historik Rudolf Fišer napsal novou knihu o Třebíči. Má název Paměť kláštera a města a veřejnost ji poprvé spatří tento týden.
celý článekExperiment Stramaccioni? Sparta skončila ve ztrátě 723,8 milionů korun
Že skončilo angažmá italského kouče Andrey Stramaccioniho ve fotbalové Spartě herním a výsledkovým fiaskem, není žádná novinka. Teď ale vyšlo najevo, jak moc bylo propadákem i finančním. Letenští totiž skončili v minulé sezóně v rekordní ztrátě.
celý článekOranžové víno, tvoření vkusných dekorací i zpívání. To vše nabídnou v konírnách
Moravské Budějovice – Příjemný předvánoční čas lze strávit od středy 5. do soboty 8. prosince v zámeckých konírnách v Moravských Budějovicích. Městské kulturní středisko Beseda tam spolu s Květinářstvím Václava Trojanová a dalšími partnery připravili pestrý program, doprovodí ho prodejní výstava vánočních dekorací.
celý článekZájemci o dostavbu jaderných elektráren si v Třebíči podávají dveře
Třebíč – Zahraniční zájemci o dostavbu českých jaderných elektráren si v Třebíči podávají dveře. Minulý týden navštívili město vrcholoví představitelé jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear. Nabídli součinnost a spolupráci třebíčským firmám, které se jadernou energetikou zabývají.
celý článekNejvyšší vánoční strom zářil na elektrárenské věži
Dukovany – Lidé na Dukovansku měli o prvním adventním víkendu mimořádnou příležitost shlédnout největší vánoční strom.
celý článekOBRAZEM: Vánoční strom svítí v Jaroměřicích nad Rokytnou
Jaroměřice nad Rokytnou - Neděle druhého prosince byla tím dnem, kdy začalo období čekání na příchod Ježíška v Jaroměřicích nad Rokytnou.
celý článekSilnice už jsou průjezdné. Kvůli ledovce se zranilo nejméně šest lidí
Třebíčsko - Silnice na Jemnicku, které byly ráno uzavřené nebo kvůli ledu neprůjezdné, by už měly být v pořádku.
celý článekVánoční dárek? Lístky na Hrzánovou, Holuba, Cibulkovou a Velena
Vstupenky lze rezervovat již teď, prodávat se budou příští týden. Díky agentuře KulturTOP k nám míří výborný divadelní kus Divadla Kalich Praha, v níž se můžete těšit na Báru Hrzánovou, Radka Holuba, Kláru Cibulkovou a Zdeňka Velena. Kočka v oregánu, jak zní její název, je typickou anglickou komedií z pera scenáristy Torbena Bettse, v níž se střetává svět velkoměstských intelektuálů a venkovská zemitost. Soudě podle současného stavu společnosti je to tedy dílo více než aktuální. Národní dům Třebíč, neděle 3. února 2019 v 19.00 hodin. Vstupné 400 a...
celý článekNa Mikulášské merendě v Hrotovicích zazpívá Anežka Binková
Hrotovice - Setkání s Mikulášem a čerty na nádvoří zámku v Hrotovicích bude ve středu 5. prosince pestré. Příchod sváteční družiny uvede velká laserová produkce, po které vystoupí Anežka Binková - zpěvačka, která se vydala na dráhu vlastní tvorby a v uplynulých dnech se zablýskla v talentové televizní show Česko Slovensko má talent.
celý článek