Třebíčský deník  |
iDNES.cz  |

Na třebíčské Hvězdě se bude bruslit i letos, město přispěje na led

10. 11. 2022 15:22  |  Třebíčský deník

Oblíbená ledová plocha u baseballového areálu Na Hvězdě v Třebíči bude v provozu také během nadcházející zimy. A to i navzdory vysokým cenám za energie. „Rybníky v poslední době moc nezamrzají, a my proto nechceme tuto venkovní ledovou plochu omezovat. Oproti loňsku tedy navýšíme příspěvek o dvě stě padesát tisíc korun na sedm set tisíc,“ sdělil starosta Pavel Pacal.

celý článek

Letos do finále nedojdou. Zubří zahradilo Novému Veselí cestu mezi elitní čtyřku

10. 11. 2022 09:20  |  Třebíčský deník

Házenkáři celku z Vysočiny letos nezopakují svoji loňskou účast ve finále národního poháru.

celý článek

Krajské lize dál vládne Světlá. Zvláštní výsledek, okomentoval šlágr Fixa

10. 11. 2022 09:07  |  Třebíčský deník

Nadále neporaženi. Ve šlágru jedenáctého kola Krajské ligy mužů Vysočina čekali diváci na alespoň jednu branku až do čtyřiašedesáté minuty. Teprve v prodloužení se trefil domácí Daniel Piskač a rozhodl vyrovnaný souboj Světlé nad Sázavou s Pelhřimovem. Světelští tak nadále zůstávají jediným neporaženým celkem soutěže. Lední Medvědi jsou přes nezdar týmem, který bodoval v každém utkání.

celý článek

OBRAZEM: Jižní Morava versus Vysočina 2:1. Z bodů se radovali pouze Bruslaři

10. 11. 2022 08:45  |  Třebíčský deník

Druhá hokejová liga pokračovala ve středu 14. kolem. Všechny tři kluby z Vysočiny vyjely na led svých protivníků z jižní Moravy.

celý článek

KANONÝR VÍKENDU: Zimní příprava? Sejdeme se před prvním zápasem, směje se Buben

10. 11. 2022 06:07  |  Třebíčský deník

Střelecké hnízdo. A znovu fotbalista ze Štoků. V posledním kole podzimních krajských a okresních soutěží exceloval střelecky zkušený František Buben z B týmu TJ Sokol Štoky. Na demolici Vísky 9:1 (3:0) se podílel čtyřmi zásahy. „Ještě jsme měli mraky dalších šancí,“ usmívá se záložník lídra čtvrté třídy na Havlíčkobrodsku.

celý článek

KANONÝR VÍKENDU: Já a střelec? Dost záleží na tom, jak se vyspím, usmívá se Kříž

10. 11. 2022 06:05  |  Třebíčský deník

Dohrávané utkání sedmého kola okresního přeboru Jihlavska bylo za čtvrt hodiny rozhodnuté. Domácí fotbalisté B týmu Staré Říše v patnácté minutě vedli nad Kněžicemi 4:0, poločasové skóre vytáhli už na 7:0. Ve druhé půli přidali ještě jednu branku a po utkání přeskočili svého soupeře v tabulce. Střelecké otěže zápasu držel v rukou Matyáš Kříž, autor hattricku. „Čekali jsme to těžší, ale nějak nám to tam napadalo,“ glosoval průběh utkání.

celý článek

Rýpar zažívá zlomový rok. Jedno zlato má doma, o další hraje. Dcera je víc, říká

9. 11. 2022 20:51  |  Třebíčský deník

Na konci května se mu změnil život. Florbalový útočník přivítal na světě dceru Elišku. Její narození zapříčinilo, že odmítl jet na kvalifikaci mistrovství světa. Udělal nejlepší věc. Český tým se dostal na závěrečný turnaj i bez něj a přítelkyně Gabča ho potřebovala v tu chvíli víc. V létě byl odměněn bronzem ze Světových her, nyní bojuje o další cenný kov ve Švýcarsku. Poprvé na MS jako otec.

celý článek

Střelba, křik, dýmovnice u jaderné elektrárny: podívejte se na cvičení u Dukovan

9. 11. 2022 17:29  |  Třebíčský deník

/FOTO, VIDEO/ To auto má zjevně poruchu. Stojí ale na silnici velice nevhodně, což se nelíbí posádce přijíždějícího automobilu. Začne se proto hlasitě domáhat zprůjezdnění cesty. Náhle ale zpoza nepojízdného vozu vyběhnou maskovaní policisté se samopaly a ve stejném okamžiku se skřípěním brzd těsně za škodovkou s nespokojenými pasažéry zastaví dodávka. I z ní skáče policejní komando. V příštím okamžiku jsou cestující vytaženi z auta a povaleni na zem. Policisté právě uchránili jadernou elektrárnu před nebezpečnými útočníky.

celý článek

Procházka odletěl do USA. Všechno jsme udělali správně, titul obhájím, hlásí

9. 11. 2022 15:06  |  Třebíčský deník

Na červnový turnaj UFC se odlétal porvat o titul v polotěžké váze, teď už zamířil Jiří Procházka do Las Vegas jako šampion, který bude pás obhajovat. Znovu proti Gloveru Teixeirovi, s nímž v Singapuru svedl lítou bitvu až do poslední minuty pátého kola. „Před prvním zápasem jsem dal slib, že budu lepší než Glover v postoji, ve wrestlingu i na zemi. Jsem připravený mu čelit ve všech situacích,“ vyhlásil český bijec před odletem na poslední fázi přípravy do Spojených států.