Třebíčský deník  |
iDNES.cz  |

V Třebíči vystoupí talentovaný mladý klarinetista

12. 2. 2019 11:54  |  Třebíčský deník

Třebíč - Druhý koncert Kruhu přátel hudby v Třebíči nabídne takzvané Pódium mladých. Ve Foyer divadla Pasáž v úterý 12. února vystoupí mimořádně talentovaný mladý klarinetista a držitel mnoha ocenění Aleš Tvrdík.

celý článek

Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá pohybem

12. 2. 2019 08:30  |  Třebíčský deník

Dukovany, Třebíčsko - Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá s aplikací Pomáhej pohybem. Za tři a půl roku nasbírali pro dobročinné projekty 78 milionů korun a doběhli, pomyslně řečeno, 26 krát na Měsíc a zpět.

celý článek

OBRAZEM: Vídeňští Češi budou v Třebíči krotit zlou ženu

12. 2. 2019 07:52  |  Třebíčský deník

Třebíč - Český divadelní spolek z Vídně sehraje v Třebíči klasickou komedii Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Představení soubor uvádí v historických kostýmech a na klasické scéně.

celý článek

Nízké průlety a přistání těsně za humny. Vojenské vrtulníky některým lidem vadí

12. 2. 2019 06:00  |  Třebíčský deník

Radkovice u Hrotovic - Občas se objeví stížnost na hlučné nízké přelety vrtulníkářů z náměšťského vojenského letiště. Poslední přišla z Radkovic u Hrotovic. Jeden z obyvatel poukázal na praxi, která se mu nelíbí.

celý článek

Sirény budou mluvit. Třebíč letos spustí nový varovný systém

11. 2. 2019 07:43  |  Třebíčský deník

Třebíč – Varovný systém by měl ještě letos začít fungovat v Třebíči. Radnice nechá po celém území města rozmístit síť sirény s hlásiči, jiným slovy mluvící sirény.

celý článek

Panna Maria Lurdská slaví svátek, svou sochu má i na Třebíčsku

11. 2. 2019 07:36  |  Třebíčský deník

Pyšel /FOTOGALERIE/ – Na první pohled se jedná o nenápadný kostel zasvěcený svaté Barboře v obci Pyšel. Uvnitř je ale vystavena vzácná socha Panny Marie Lurdské, která patří k nejstarším svého druhu na Moravě. Do kostela byla instalována v roce 1876, kdy ji jako dar dostal farář František Hřebíček.

celý článek

Bezpečnou nemocnicí je letos také ta třebíčská

10. 2. 2019 18:11  |  Třebíčský deník

Třebíč – Třebíčská nemocnice se může pyšnit přívlastkem „bezpečná“. V letošním ročníku soutěže skončila na druhém místě za Nemocnicí Třinec.

celý článek

Svět se klaní. Sáblíková má desátý titul z nejdelší trati

9. 2. 2019 15:53  |  Třebíčský deník

Inzell /Od zvláštního zpravodaje Deníku/ - Neporazitelná. Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na mistrovství světa v Inzzelu další zlatou medaili. Ve strhujícím závodě na 5 000 metrů porazila o 1.29 sekundy Nizozemku Esmee Visserovou, bronz brala Natalija Voroninová z Ruska. Česká reprezentantka tak získala už desáté zlato na této trati v řadě.

celý článek

Z počítačového hráče skutečným pilotem velké ceny F1. Za 10 let nic nereálného

9. 2. 2019 04:23  |  Třebíčský deník

Od motokár přes nižší závodní kategorie až do vysněné formule 1. Touto tradiční cestou se do královny motorsportu dostal Fernando Alonso, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel a vlastně téměř každý další pilot, který se během posledních třiceti let zúčastnil nějaké Grand Prix. Zaběhlý formát se však dost možná stane již relativně brzy minulostí. A jakkoliv bláznivě to zprvu může znít, příští generace závodníků F1 vzejde s největší pravděpodobností z řad „pařmenů“ počítačových her.

celý článek

Martina Sáblíková zaútočí na jubilejní titul na pětce

8. 2. 2019 16:18  |  Třebíčský deník

Inzell (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Má splněno. „Už mohu být v klidu,“ prohlásila česká rychlobruslařka Martina Sáblíková po zisku osmnáctého titulu mistryně světa ve čtvrtečním závodě na tři tisíce metrů. Do sobotního závodu na pět kilometrů přesto půjde s touhou vybojovat další zlatou medaili. V neděli se potom na dráze v Inzellu představí i zbylí členové české reprezentace.