Tři kápě  |
Třebíčský deník  |
iDNES.cz  |

17. 5. 2023 05:02  |  Třebíčský deník

O třetinu klesly předpokládané náklady za kompletní rekonstrukci Dvorského ulice v Třebíči. Kalkulovaná cena oprav činila zhruba třicet milionů korun. „Nyní proběhlo dvoukolové výběrové řízení na zhotovitele. Z něj vzešla jako nejlepší nabídka společnosti Sobos na částku téměř dvacet milionů korun. Z toho necelých jedenáct milionů korun je podíl města,“ vysvětlil třebíčský starosta Pavel Pacal s tím, že zbývající část zaplatí Svazek vodovody a kanalizace.

celý článek

16. 5. 2023 17:53  |  Třebíčský deník

Na Pelhřimovsku loni způsobily střety se zvěří škodu za deset milionů korun. Nejrizikovější místo je ale na Třebíčsku.

celý článek

KANONÝR DENÍKU: Co tam mělo padnout, to také padlo, těšila důležitá výhra Špačka

16. 5. 2023 15:01  |  Třebíčský deník

Šest gólů za poločas, celkově osm. Zajímavou přestřelku sledovali v rámci dvaadvacátého kola 1.B třídy diváci v Přibyslavicích. Radost z ní však většina přítomných neměla. Vítězství 5:3 (4:2) si totiž odvezla hostující Stařeč. Největší zásluhu na tom měl čtyřgólový Pavel Špaček.

celý článek

Zdržení na trase z Třebíče do Jihlavy: v Okříškách se opravuje chodník

16. 5. 2023 13:14  |  Třebíčský deník

/VIDEO/ Se zdržením mohou nyní počítat řidiči, kteří jedou z Třebíče na Jihlavu. Zpomalí je dopravní omezení v městysu Okříšky, který opravuje chodník vedoucí podél hlavního silničního tahu.

celý článek

KVÍZ: Patera, Jágr, Červenka. Jak dobře znáte české hokejové kanonýry na MS?

16. 5. 2023 12:30  |  Třebíčský deník

Hokej je kolektivní hra, případná medaile z mistrovství světa je tak úspěchem celého týmu. Ale málo platné, pomyslnou smetanu obdivu fanoušků obyčejně slíznou především ofenzivní hvězdy. Borci, kteří střílí a vymýšlejí góly. Kanonýři, dominující turnajovým statistikám. Ověřte si, jak dobře znáte útočné opory české reprezentace na MS od rozpadu federace.

celý článek

KANONÝR DENÍKU: Do utkání šel z lavičky, i tak stačil Kozlík vstřelit pět branek

16. 5. 2023 12:22  |  Třebíčský deník

Smršť po poločase. Neskutečnou kanonádu spustili ve druhém poločase utkání Tis B – Věžnice B domácí fotbalisté. Po přestávce nastříleli soupeři patnáct(!) branek. Třetinu z nich zaznamenal střídající David Kozlík.

celý článek

Strážce české svatyně? Ožehavé téma. Fanoušci si žádají Vejmelku, Jalonen mlží

16. 5. 2023 12:05  |  Třebíčský deník

Kouč české hokejové reprezentace Kari Jalonen vrátil zpátky do brankoviště Šimona Hrubce, přestože v úvodním utkání na světovém šampionátu zrovna nezářil. Překvapivý tah? Ne, podle finského stratéga to byl totiž plán. Fanoušci by však radši viděli v brance místo nespolehlivého Hrubce „Kojota“ Karla Vejmelku. Dostane konečně šanci?

celý článek

KANONÝR DENÍKU: Na rekord si prý musím ještě počkat, prozradil pětigólový Ludvík

16. 5. 2023 09:52  |  Třebíčský deník

Touží po postupu. Fotbalisté Rozsoch ve víkendovém kole okresního přeboru na Žďársku rozstříleli Jívoví 10:0. Po hladké výhře ztrácí na první místo tabulky jen jeden bod a oproti sokům z čela mají zápas k dobru. „Postup je naším hlavním cílem,“ připustil Jan Ludvík, který poslední výhru dirigoval pěti brankami.

celý článek

Zápas pod umělým osvětlením? Žádný problém, jen mi byla zima, směje se Dundáček

16. 5. 2023 06:44  |  Třebíčský deník

Večerní duel. Už i takzvané menší sporty na Vysočině si začínají zvykat na večerní zápasy. Naposledy v sobotu si svoji premiéru ve večerním zápase užili američtí fotbalisté Vysočina Gladiators. Přírodní světlo jim nechybělo, soupeře ze Znojma zdemolovali jednoznačně 49:6. Naopak od letošní sezony hrají pravidelně pod umělým osvětlením baseballisté Třebíč Nuclears.