Třebíčský deník  |
iDNES.cz  |

Memoriál dr. Josefa Smékala ovládla Kalisz, domácí házenkáři skončili třetí

15. 8. 2022 15:36  |  Třebíčský deník

/FOTOGALERIE/ Dvanáctý ročník házenkářského Memoriálu dr. Josefa Smékala v Novém Veselí ovládl MKS Kalisz. Domácí Sokol získal v konfrontaci s prvoligovými celky z okolních zemí tři body, když zahájil remízou s rakouským WESTWIENEM 23:23. Poté podlehl maďarskému Budai Farkasok 28:34 a na závěr udolal vítězné Poláky 23:22.

celý článek

Mobilní pošta na Třebíčsku: lidé novinku využívají, dorazil i filatelista

15. 8. 2022 13:24  |  Třebíčský deník

/VIDEO/ Náves zalévají ranní paprsky. Klid ale přeruší příjezd pomalované dodávky. Ta zastavuje přímo před sochou svatého Floriana. K lidem do Trnavy na Třebíčsku právě zavítala mobilní pošta. Zajela také na další místa na Třebíčsku a Žďársku. První týden ji lidé využili téměř na každé zastávce.

celý článek

OBRAZEM: Souboj nováčků ovládla Foška, snížení Velkého Beranova přišlo pozdě

15. 8. 2022 11:15  |  Třebíčský deník

Druhé kolo B skupiny 1.A třídy svedlo dohromady dva z nováčků soutěže. Ve Velkém Beranově se domácím v souboji s FŠ Třebíč nedařilo a podlehli 2:3 (1:1). Po vyrovnaném prvním poločase hosté ve druhé půli odskočili do dvoubrankového vedení, branka beranovských hráčů v samém závěru už na dělbě bodů nic nezměnila.

celý článek

Jihlava válí, po dvou smrtících centrech z první půle veze tři body z Chrudimi

14. 8. 2022 22:08  |  Třebíčský deník

Po výsledkově nepovedené přípravě neočekávali fanoušci od jihlavských fotbalistů příliš mnoho. Svěřenci Jana Kameníka však zatím v druhé fotbalové lize příjemně překvapují, v sobotu vyhráli 2:1 v Chrudimi a po třech kolech mají sedm bodů. ,,Dokázali jsme naplno bodovat ve složitém chrudimském prostředí. Hráčům je třeba poděkovat, hrábli si na dno svých sil a jsme rádi, že máme tři body,“ hodnotil pro klubový web spokojeně Kameník.

celý článek

Loď Horácko na Dalešické přehradě možná skončí. Kvůli smlouvě

14. 8. 2022 12:33  |  Třebíčský deník

/VIDEO/ Turisty oblíbená lodní doprava na Dalešické přehradě se možná dočká změn. Mikroregion Horácko, který ji objednává, hledá nového provozovatele lodi, šesti zastávek a také informačního centra u přístaviště v Kramolíně. „Ke konci roku vyprší smlouva stávajícímu provozovateli. Museli jsme tedy vypsat výběrové řízení na nového. Tomu bude smlouva platit od 31. prosince 2027,“ informovala místopředsedkyně mikroregionu Horácko Lenka Hůlková.

celý článek

FOTOGALERIE. Bedřichov domácí premiéru zvládl, béčko Bíteše zůstává bez bodu

13. 8. 2022 18:50  |  Třebíčský deník

Z krajského přeboru sestoupivší fotbalisté Sokola Bedřichov domácí premiéru v novém ročníku zvládli. Ve druhém kole 1.A třídy zdolali B tým Velké Bíteše 3:0 (2:0) a připsali si první vítězství v sezoně. Hostující tým na svůj první bodový zisk ještě čeká. Z utkání nabízíme k prohlédnutí fotogalerii.

celý článek

OBRAZEM. Gól v poslední sekundě. V Novém Veselí rozehráli mezinárodní turnaj

13. 8. 2022 10:04  |  Třebíčský deník

Vydřená remíza. Dvanáctý ročník Memoriálu dr. Josefa Smékala byl v pátek odpoledne odstartován v Novém Veselí. Domácí házenkáři v úvodním duelu remizovali s rakouským SG Handball WESTWIEN 23:23, když vyrovnávali na poslední chvíli.

celý článek

Aktovka dva tisíce, penál pět set. Rodiče na Třebíčsku přemýšlí, co dát školákům

13. 8. 2022 10:03  |  Třebíčský deník

Zatímco budoucí prvňáčci se nemohou dočkat, ti starší by naopak nejraději zastavili čas. A s nimi i jejich rodiče. Začátek školního roku se totiž čím dál více podepisuje na rodinných rozpočtech.

celý článek

Repete úvodního kola. Fotbalisté Vrchoviny hráli nerozhodně, Meziříčí opět padlo

13. 8. 2022 07:55  |  Třebíčský deník

Utkání druhého kola letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy odehrála dvojice klubů z Vysočiny už v pátek.

celý článek

Jasný magnet druhého kola. Našlapané Sapeli doma vyzve fotbalisty Pelhřimova

13. 8. 2022 05:30  |  Třebíčský deník

V programu 2. kola letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny je šlágr naprosto jasný. Na hřišti ve Stáji dojde v neděli dopoledne od 10.30 na souboj dvou zřejmě největších favoritů soutěže. Fotbalisté Sapeli Polná vyzvou Pelhřimov.