Třebíčský deník  |
iDNES.cz  |

Datový blackout. Na Třebíčsku vypadl internet. Nejde firmám ani domácnostem

3. 7. 2020 15:13  |  Třebíčský deník

Ve velké části Třebíčska nejde v pátek 3. července internet. Pociťují to jak domácí odběratelé, tak instituce.

celý článek

Na Vysočinu míří české hudební hvězdy. Přijedou Wanastovi Vjecy i Čechomor

3. 7. 2020 12:46  |  Třebíčský deník

Čechomor, Chinaski, Anna K, Wanastovi Vjecy a Kabát dorazí na konci července do Jihlavy, hrát budou v areálu letního kina.

celý článek

Malí baseballisté Třebíče ovládli dovednostní soutěže na FirstCupu

3. 7. 2020 11:21  |  Třebíčský deník

Hlavní pozornost v baseballu sice směřuje k nejvyšší soutěži mužů, ale vedle extraligy se hrají soutěže a turnaje i ve všech mládežnických kategoriích. Výborného výsledku dosáhl o víkendu jeden z nejmladších týmů Nuclears. Mladší žáci zvítězili v dovednostních soutěžích, které byly součástí stříbrného FirstCupu, finálového turnaje hráčů do osmi let z jižní Moravy a Vysočiny.

celý článek

Výzva i pro vás: Česko běží dál

3. 7. 2020 07:34  |  Třebíčský deník

RunCzech spustil výzvu Česko běží dál v úterý devátého června. Od té doby už se na pětikilometrových trasách naběhalo 2 970 kilometrů. Nejvíce se běhá v metropoli, v Českých Budějovicích, v Liberci a v Karlových Varech. Tedy ve městech, kde RunCzech pořádá své tradiční závody.

celý článek

Třebíčští závodníci Mejzlík a Mikoláš se stali mistry Evropy v kvadriatlonu

3. 7. 2020 05:56  |  Třebíčský deník

Jedno z prvních mistrovství Evropy v pokoronavirové době uspořádala Světová kvadriatlonová federace (WQF). Konalo se v maďarském Kapošváru poslední červnovou sobotu. Hlad po závodění se projevil na účasti. Na start se postavilo sedmašesedát závodníků z osmi zemí, kteří soutěžili na tratích krátkého kvadriatlonu o objemech 0,75 - 20 - 5 - 5 kilometrů.

celý článek

Turistický vláček bude jezdit jen v červenci. Pak nastoupí bagry

3. 7. 2020 05:46  |  Třebíčský deník

Třebíč – Nová atrakce už týden brázdí ulice a náměstí Třebíče od Alternátoru v Borovině až po hotel Atom. Turistický vláček budí pozornost kolemjdoucích.

celý článek

První závody sezony v Dalečíně ozdobily hvězdy světového motokrosu

3. 7. 2020 05:22  |  Třebíčský deník

První závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu je již minulostí. V Dalečíně na Bystřicku se sešla skvělá konkurence, která byla označována jako malé mistrovství světa. Motokrosový svátek však poskvrnila i černá kaňka, kvůli vysokým teplotám a zraněním byla zrušena druhá jízda prestižní kategorie MX1.

celý článek

Nuclears doma. Nejprve porážka v prodloužení, poté jasná záležitost a vítězství

3. 7. 2020 04:28  |  Třebíčský deník

Baseballisté Třebíče konečně vyhráli na domácím hřišti. Blanenskou Olympii rozstříleli v dohrávce extraligy 14:1 a vrátili jí tak těsnou porážku 2:1 z minulého týdne. Před tím však prohráli s Technikou Brno 7:4, čímž se možnost postupu do play-off dostala zřejmě již jen do oblasti teorie.

celý článek

Horký i nadále povede hospodářskou komoru v kraji

2. 7. 2020 13:12  |  Třebíčský deník

Podnikatel Richard Horký z Hrotovic je na další tři roky předsedou představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina. Členové o tom v hlasování rozhodli tento týden.

celý článek

Místo srazu rodáků bude Budkov mít letní kino

2. 7. 2020 13:10  |  Třebíčský deník

Plánované setkání rodáků a svěcení zvonů v Budkově zhatila pandemie, přesto budou místní žít kulturou.