/FOTO, VIDEO/ Je to jedna z nejvytíženějších křižovatek v Třebíči. Auta proudí kolem budovy hlavní pošty a zatím bez povšimnutí míjejí stojany se semafory. Tomu ale brzy bude konec. Semafory se totiž zanedlouho spustí a dopravní situace před poštou se změní.

Hlodavčí trus a odpadky: podívejte se, proč inspekce zavřela prodejnu v Třebíči

Osm nedostatků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce v třebíčské prodejně nápojů a potravin Vrtal. Patří mezi ně například trus od hlodavců, výrazně zanedbaný úklid nebo znečištěné chladící zařízení. Z těchto důvodů inspektoři prodejnu v úterý zavřeli.

celý článek

Atletika: Třebíč bude hájit pátou příčku, Pacov chce pryč ze sedmého místa

18. 8. 2022 11:55  |  Třebíčský deník

Ve stínu mistrovství Evropy vyvrcholí v sobotu 20. srpna letošní I. liga družstev v atletice. Muže Spartaku Třebíč a ženy Slavoje Banes Pacov čeká v Praze na Strahově závěrečné čtvrté kolo soutěže.

celý článek

KANONÝR DENÍKU: Víkend snů. Střelec Pavouk stihl hattrick dokonce za dva týmy

18. 8. 2022 05:20  |  Třebíčský deník

Přišel, nastoupil, skóroval. A pokaždé hned třikrát. Tak vypadala dvojice zápasů, které za dva rezervní mančafty Pelhřimova o uplynulém víkendu odehrál útočník Jan Pavouk.

celý článek

Fotbalisté Ždírce byli jen krůček od senzačního postupu, Žďár potrápil Jihlavu

17. 8. 2022 20:36  |  Třebíčský deník

Středeční podvečer byl v českém fotbalu zasvěcen prvnímu kolu pohárové soutěže, MOL Cupu. V něm se představila pětice klubů z Vysočiny. Postup do dalšího kola si ale zajistil pouze jediný z nich, druholigový FC Vysočina Jihlava.

celý článek

Cestovní ruch se hrabe z nejhoršího, na Vysočinu se po covidu vrací turisté

17. 8. 2022 12:54  |  Třebíčský deník

Cestovní ruch na Vysočině se dostal na předpandemický standard. Turismus v kraji živí především rodiny s dětmi. Příští rok odborníci opět očekávají propad.

celý článek

Hasiči z Jaroměřic a Okříšek bojovali s ohněm v Českém Švýcarsku, podívejte se

17. 8. 2022 10:50  |  Třebíčský deník

Rozsáhlý požár v Národním parku České Švýcarsko pomáhaly hasit také sbory dobrovolných hasičů z Okříšek a Jaroměřic nad Rokytnou. Oheň se rozhořel v neděli 24. července a poté, co na místo nejprve vyjeli profesionální hasiči z celé republiky, došlo i na dobrovolné sbory.

celý článek

Už se všichni nemůžeme dočkat, neskrýval Nečas před páteční akcí Hvězdy 2022

17. 8. 2022 10:45  |  Třebíčský deník

Od začátku velkolepé akce na hokejovém stadionu ve Žďáře nad Sázavou nás dělí už jen hodiny.

celý článek

OBRAZEM: Horácká Slavia domácí premiéru pokazila, Orli rozhodli ve druhé třetině

17. 8. 2022 05:36  |  Třebíčský deník

První porážka. Po dvou výhrách na stadionech extraligových Brna a Českých Budějovic se ve středu poprvé na svém kluzišti představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Souboj se znojemskými Orly jim ale nevyšel a museli strávit jasnou porážku 1:4. O ní rozhodla druhá třetina, ve které hosté skórovali třikrát.

celý článek

Jarní nemoc fotbalistů Humpolce i nadále pokračuje. Týmu žalostně chybí góly

17. 8. 2022 05:30  |  Třebíčský deník

Porážka v Mol Cupu se Speřicemi 1:3, v nové sezoně v divizi D prohry v Tasovicích 5:0 a s Bohunicemi doma 0:2. Všechny tři neúspěchy mají společného jmenovatele – fotbalisté Humpolce se stále trápí v koncovce.