Třebíčský deník  |
iDNES.cz  |

PODÍVEJTE SE: Veterán Korbel už pouze zmírnil porážku, HB Ostrov má první bod

29. 3. 2023 15:57  |  Třebíčský deník

Vstup do čtvrtfinále vyřazovací části extraligy se havlíčkobrodským stolním tenistům vydařil podle plánu. V prvním úterním utkání vyhrál HB Ostrov nad TTC Ostravou 3:1. Série se hraje na tři vítězství, druhé utkání je na programu ve čtvrtek 30. března v Ostravě.

celý článek

Rusy nahradí Američané: budou dodávat palivo pro jadernou elektrárnu Dukovany

29. 3. 2023 15:25  |  Třebíčský deník

Palivo pro jadernou elektrárnu Dukovany bude od roku 2024 dodávat americká společnost Westinghouse s výrobním závodem ve Švédsku. Doteď palivo pro tamní typ reaktorů jako jediná na světě vyráběla, a do Dukovan dodávala, pouze ruská společnost TVEL.

celý článek

Prvních patnáct minut zdarma. Sdílená kola v Třebíči se vyplatí na cesty z kopce

29. 3. 2023 14:05  |  Třebíčský deník

/VIDEO/ Stačí namířit mobil na QR kód a můžete šlápnout do pedálů. Tak bude v Třebíči fungovat systém sdílených kol, který ve středu 29.března představili zástupci firmy Nextbike. První zájemci si kolo mohou půjčit již následující sobotu, tedy 1. dubna. „Na čtyřiceti až pětačtyřiceti stanicích po celém městě budeme mít osmdesát mechanických sedmirychlostních kol a deset elektrokol. Lidé si je v jedné stanici půjčí a v další vrátí. Pokud to uživatelé stihnou do patnácti minut, nic neplatí. Dotuje to radnice podobně jako v jiných městech,“ vysvětlil Dan Rambousek z Nextbiku.

celý článek

Smolný vstup do kvalifikace. Pelhřimovští třikrát vedli, přesto v Brně podlehli

29. 3. 2023 11:53  |  Třebíčský deník

Musí dohánět manko. Dvě třetiny tahali Lední medvědi v prvním utkání kvalifikace o druhou ligu za delší konec. Třikrát na půdě Techniky Brno vedli, v závěrečném dějství ale zkolabovali. Třikrát inkasovali a v sobotní domácí odvetě budou dohánět dvoubrankové manko (3:5). Posledními třemi zápasy byla v kraji dohrána pohárová soutěž.

celý článek

Další vysoké porážky. O osudu Sojek se rozhodne v neděli po derby v Jihlavě

29. 3. 2023 11:24  |  Třebíčský deník

Nepovedený víkend. V předposledním kole skupiny play-out první basketbalové ligy hrály kluby z Vysočiny na hřištích protivníků. A domů si přivezly vysoké porážky. Pelhřimov nestačil v Ostravě na Snakes (57:115), BC Vysočina prohrál na půdě SP Basket 67:103. V posledním kole druhé fáze soutěže se střetnou oba rivalové v neděli od 15.30 v Jihlavě.

celý článek

Byl to skvělý zápas, culil se čtyřgólový kanonýr víkendu na Jihlavsku Havlíček

29. 3. 2023 09:24  |  Třebíčský deník

První hattrick. V úvodním jarním duelu si béčko Slavoje Polná pěkně zastřílelo do sítě Přibyslavic. Na šesti gólech se kvartetem zásahů podílel Milan Havlíček, který nepatří k vyhlášeným střelcům. „Tohle byl dokonce možná i můj první hattrick v kariéře, natož pak čtyři góly,“ nemohl si připomenout vlastní podobný kousek.

celý článek

Extraliga baseballistů se zahájí v Třebíči. Nuclears přivítají pod světly Eagles

29. 3. 2023 07:37  |  Třebíčský deník

Vylepšený areál. Poslední březnový den bude rozehrána tuzemská nejvyšší soutěž baseballistů. Stane se tak v Třebíči, kde místní Nuclears přivítají Eagles Praha. Areál stadionu Na Hvězdě prošel modernizací a díky novému umělému osvětlení může duel odstartovat až v devatenáct hodin.

celý článek

Fotovoltaické panely: střecha třebíčské školy by mohla sloužit jako elektrárna

29. 3. 2023 05:47  |  Třebíčský deník

Na rovných střechách základní školy Kpt. Jaroše v Třebíči možná brzy vyrostou fotovoltaické panely. Město nyní oslovila soukromá firma, která by fotovoltaiku na „Jarošce“ chtěla využít k výrobě elektrické energie.

celý článek

Glosa Tomáše Pohanky: Trapas v Moldavsku je pro reprezentaci velkým varováním

29. 3. 2023 05:30  |  Třebíčský deník

Dvěma naprosto odlišnými způsoby se čeští fotbaloví reprezentanti prezentovali v rozmezí pouhých tří dnů.

celý článek

Fotbalisté Moravských Budějovic zahájili na jedničku. Rozhodla lepší fyzička?

29. 3. 2023 05:15  |  Třebíčský deník

O všechny tři body, ale také o vedení v tabulce východní skupiny I. B třídy přišli ve šlágru kola fotbalisté Radešínské Svratky.