Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance

Ceny pohonných hmot

Třebíč město

Čerpací stanice Adresa
Natural 95
(Kč/l)
Nafta
(Kč/l)
Benzina Hrotovická 31,90 (7. 3.) 30,50 (7. 3.)
ICOM Transport Průmyslová 31,10 (7. 3.) 29,70 (7. 3.)
Mol Brněnská 31,90 (9. 3.) 30,50 (9. 3.)
PapOil Pražská 31,20 (9. 3.) 30,30 (9. 3.)
Shell Spojovací 31,90 (9. 3.) 30,50 (9. 3.)
Silmet Červená Hospoda 31,20 (9. 3.) 30,20 (9. 3.)
SVA Třebíč Velkomeziříčská 30,90 (4. 3.) 29,90 (5. 3.)

Třebíčský region

Čerpací stanice Adresa
Natural 95
(Kč/l)
Nafta
(Kč/l)
Benzina Plus Náměšť nad Oslavou 30,80 (18. 2.) 29,90 (18. 2.)
EuroOil Okříšky 30,90 (1. 3.) 30,20 (1. 3.)
Unicorn Studenec 30,70 (11. 3.) 29,70 (11. 3.)
Zerogas Náměšť nad Oslavou 30,20 (5. 3.) 29,20 (4. 3.)

Uvedené ceny bez záruky.


Desatero úsporné jízdy

Rakušan Gerhard Plattne (světový rekordman v úsporné jízdě) dosáhl se Škodou Fabií 1,2 TDI neuvěřitelné spotřeby 2,21 litru na 100 kilometrů. Tato hodnota ovšem nesvědčí jen o skvělém automobilu, ale i o řidičských dovednostech Gerharda Plattnera (normovaná spotřeba dosahuje 3,4 l / 100 km.).

Pokud si myslíte, že tento muž dosáhl spotřeby 2,21 litru na 100 kilometrů pomalou jízdou, tak jste na omylu. Jeho průměr na trase dlouhé 2 006 kilometrů činil 82 km/h. Pojďme se tedy podívat, jak se na nižší spotřebu dostat.

1) Teplota motoru
Mnozí řidiči si myslí, že se studeným motorem nesmějí vyjet. Nastartují tedy a čekají, než se motor aspoň trochu zahřeje. Toto pravidlo bylo dříve platné. Pro dnešní moderní motory ovšem již neplatí. Klidně nastartuje a okamžitě vyjeďte. Jenom pamatujte, že studený motor se nesmí vytáčet.

2) Včas řaďte
Motor příliš nevytáčejte a dříve řaďte vyšší rychlostní stupně. Avšak dejte si pozor na jeho „přidušení“. Při jízdě z kopce mějte vždy zařazen rychlostní stupeň. Pokud nechcete, aby vaše jízda byla brzděná, tak se opět rozhodně pro vyšší stupeň.

3) Myslete na maličkosti
Dříve, než nastartujete, tak si vše připravte. Nezapomínejte se například připoutávat ještě před nastartováním.

4) Vypínejte motor
Pokud dojedete k železničnímu přejezdu se spuštěnými závorami, neváhejte a vypněte motor. Budete tím šetřit životní prostředí a vaši peněženku.

5) Předvídejte
Snažte se, abyste nemuseli prudce brzdit. Když vidíte omezení rychlosti (třeba i obcí), nebo zapnuté semafory, tak očekávejte snížení rychlosti. Vaše jízda musí být co nejplynulejší. Stylem „brzda plyn“ spotřebujete minimálně dvojnásobek paliva. Uvědomte si tedy, že byste dojeli dvakrát dále.

6) Stoupání a klesání
Do stoupání se snažte vjíždět vždy s co možná nejvyšší rychlostí (samozřejmě s ohledem na stav vozovky a maximální povolenou rychlost). Vyšší nájezdovou rychlostí odlehčíte motoru a ten spotřebuje v kopci méně paliva. Pokud pojedete z kopce dolů, tak vždy zařaďte. Pokud to uděláte (a nebudete šlapat na plyn), uzavřete obvod a vaše aktuální spotřeba bude 0,0 l / 100km. Navíc budete brzdit motorem a tím šetřit brzdové destičky. Jestli nechcete, aby vás motor brzdil, zařaďte vyšší rychlostní stupeň.

7) Pneumatiky
Pneumatiky mají na spotřebu velký vliv. Záleží samozřejmě na vzorku, značce, typu a nahuštění. Právě nahuštění byste si měli kontrolovat minimálně každých 14 dní. Nižší tlak jen o desetinu(y) ba zvýší spotřebu o 0,3 l/100 km. U pneumatik s hrubým vzorkem (případně u zimních pneumatik) je spotřeba samozřejmě vyšší, než u pneumatik s hladším vzorkem. Na trhu jsou dnes k dispozici pneumatiky, jež jsou vyvinuty pro snížení spotřeby paliva. Je tedy dobré zapřemýšlet i nad touto investicí.

8) Zátěž
Nikdy sebou nevozte zbytečnou zátěž. 100 kg vám zvýší spotřebu o 0,7 l / 100km. Ovšem záleží na modelu auta a agregátu.

9) Klimatizace
Může zvýšit spotřebu, až o dva litry na sto kilometrů. Používejte ji tedy s rozvahou. Pokud chcete ušetřit stáhnutými okny, tak proděláte. Spotřeba je ještě větší, navíc jízdní komfort je narušen hlukem.

10) Aerodynamický odpor
Nosiče kol, lyží, příčníky hagusů… Všechny tyto prvky zvyšují spotřebu o 10 – 20 %. Pokud je tedy aktuálně nepotřebujete, tak je demontujte.

Pokud budete dodržovat výše zmíněné desatero, tak si můžete být jisti, že vaše spotřeba bude nižší.

Zdroj: http://www.autoczskoda.cz

chwilowka na dowod od 18 godina Jak zdobyc chwilowke bez BIK? kredyty chwilowki sprawdzaja laptopy Wystarczy zglosic sie do firmy udzielajacej tego typu pozyczki internetowe bez weryfikacji odsetki pozyczka kalkulator walut. Jak to mozliwe, ze firmy te przyznaja pozyczki jakich w zadnym banku nie otrzymasz projekt ustawy o pozyczkach prywatnych? Powodem jest to, ze firmy pozyczkowe sa firmami prywatnymi pozyczka na wyjazd za granice ekuz. Nie obowiazuje ich te same prawo pozyczka kwota wolna jazda, ktore reguluje zasady dzialania zwyklych bankow. chwilowka w euro Firmy pozabankowe, ktore udziela chwilowki pozyczki bez zdolnosci kredytowej (bez BIK) przez internet dla zadluzonych nie weryfikuja w pelni mozliwosci finansowych potencjalnego pozyczkobiorcy tworzac tym samym latwiejsze do spelnienia warunki dla osob pozyczki janosik sosnowiec 55, ktore maja problemy ze zdolnoscia kredytowa, sa zadluzone i znajduja sie w rejestrze BIK vivus splata pozyczki gotowkowe. Zdarza sie dosyc czesto, ze aby pozyczyc online wystarczy jedynie posiadac aktualny dowod osobisty, dochod oraz konto w banku, na ktore pozyczka przez internet zostanie nam przelana pozyczka za 0 euros orange. pozyczka przez internet na karte ekuzi pozyczka prywatna slupsk pozyczka bez bik i zaswiadczenie angielskiego pozyczki w domu klienta opole jak otworzyc pozyczki chwilowki pozyczka na budowe domus aurea edelmetalle 13bl pozyczki sp. z o.o howarde wycena pozyczki walutowej szybka pozyczka bez bik nowy sacz gdzie najtanszy kredyt mdm dwie pozyczki w provident kredyt hipoteczny dla mlodej osoby szybka pozyczka w sobote radomsko kredyt gotowkowy w millenium bank opinie bezzwrotna pozyczka na zalozenie firmy pozyczki w wieku rozrodczymy pozyczki dla osob rozpoczynajacych dzialalnosc chwilowki piotrkow trybunalski lodzkie gettore pozyczka bezzwrotna z zfss emerytow 2016 czy wspolnik moze udzielic pozyczki pracownikowie
TOPlist